Меню
Фізіотерапевтичне відділення
Контакти відділення
Електронна пошта – physiotherapy@uc.vnmu.edu.ua
Тел: +380432557592
Завідувачка відділення
Баранова Ірина Володимирівна
Лікар вищої категорії, к. мед. н., доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини ВНМУ ім. М. І. Пирогова
Послуги відділення
Електротерапія
Електротерапія допомагає при лікуванні функціональних захворювань, запальних, травматичних, дистрофічних захворюваннях суглобів, захворюваннях нервової системи та внутрішніх органів.

Тривалість фізіотерапевтичних процедур електролікування становить від 10 до 40 хвилин. Первинний ефект від процедури відчувається безпосередньо після її закінчення, як правило, у вигляді приємного відчуття тепла та розслаблення, що триває до декількох часів. Однак, для отримання стійкого лікувального ефекту необхідно від 5 до 12 процедур, щоденно.

Лазеротерапія
Лазеротерапія – це поєднання високоефективних технологій і відмінних результатів. Лазеротерапія є одним із самих продуктивних методів лікування і профілактики широкого кола захворювань.
Це унікальна технологія, що має сильний біостимулюючий вплив. Останній є досить вагомим чинником як для заживлення тканин (переломи кісток, пошкодження зв'язок, сухожилків, м'язів, трофічні виразки), так і для відновлення (відновлення структури хряща, нервової провідності і ін.).
Популярність цього виду терапії полягає в тому, що це безпечний і комфортний метод, не потребує медикаментозного лікування, відрізняється рядом суттєвих лікувальних характеристик і є ефективною профілактикою ряду захворювань і ускладнень.
Процедури лазеротерапії безболісні, безпечні, не займають багато часу.

Покази до лазеротерапії
  • лікування суглобів (артрит, в тому числі ревматоїдний артрит, артрози суглобів);
  • лікування захворювань хребта (остеохондроз хребта, протрузія міжхребцевого диску, міжхребцева кила, хвороба Бехтерева);
  • лікування патології нервової системи (радикуліт, ішіас (защемлення сідничного нерва та його запалення), неврит, міжреберна невралгія);
  • спортивна реабілітація;
  • захворювання сечо-статевої системи (хронічний пієлонефрит, сечокам'яна хвороба, цистити, аднексит);
  • рани, опіки, трофічні розлади шкіри;
  • захворювання бронхолегеневої системи, шлунково-кишкового тракту.
Галотерапія
Галотерапія - це безмедикаментозний метод лікування та реабілітації штучно- створеним соляним мікрокліматом в соляній кімнаті, атмосфера якої максимально наближена до мікроклімату печер соляних шахт.

Цілющі властивості соляної кімнати обумовлені наявністю у повітрі легких аероіонів в значній концентрації. Мікрочастинки розпорошеного складу солі легко проникають в дихальні шляхи, осідають на окремих ділянках , надаючи місцеву дію та проникають у кров, пошируючись по всьому тілу. Соляні аерозолі сприяють розрідженню мокротиння і в'язкого слизу та подальшого його виведення з шляхів дихання.

Галотерапія призначається при :
· пневмоніях, бронхітах, ХОЗЛ.
· бронхіальна асма,
· алергіі, алергічні риніти,
· фарингіти, гайморіти,
· часті простудні хвороби,
· сприяє нормалізації тиску, відновленню серцево- судинної системи,
· при вегето- судинній дистонії,
· стреси, панічні атаки, безсоння,
· для покращення імунної системи.
Озонотерапія

Озонотерапія – це один з нових немедикаментозних методів лікування, який здійснюється на основі використання медичного озону, який відомий в Україні лише з 2004 року. Озонотерапія позитивно впливає на імунітет, активізує обмінні процеси, зменшує рівень холестерину, виводить токсини, відновлює функцію печінки, покращує мікроциркуляцію. Цей метод є ефективним у відновленні працездатності, наслідків фізичного та психічного перевантаження.

Озонотерапія здійснює протизапальну, противірусну та імуномодулюючу дії. Особливо ефективний озон при захворюваннях судин з виразною гіпоксією: стенокардія, вади серця, ішемічна хвороба серця. В неврології даний метод застосовують для лікування мігрені, вегето-судинної дистонії. Неврологічних проявах остеохондрозу хребта.
Теплолікування
Теплолікування як енергійний розсмоктуючий чинник успішно застосовується при хронічних запальних, дистрофічних процесах, спастичних станах, для відновлення хворих після травматичних пошкоджень.

Підвищення температури тканин під парафіном приводить до розширення капілярів, посилення транспорту кисню, зменшення спазмів мязів прискорюється розсмоктування інфільтратів і репаративна регенерація в ділянці ураження. Лікувальні ефекти: прозапальний, протинабряклий (слабкий), репаративнорегенеративний, метаболічний.
Лікувальна фізична культура
Однією з найбільш важливих складових реабілітації хворих після гострих та хронічних захворювань, травм є лікувальна фізична культура. Лікувальні фізичні вправи мають широкий вплив на різні системи організму: серцево-судинну, дихальну, опорно-рухову, ендокринну, органи травлення. ЛФК не має протипоказів. Правильно підібрані вправи допомагають пацієнтам зменшити або усунути наслідки травм та повернутись до активного способу життя.
Масаж
Масаж – метод оздоровлення, підвищення працездатності, лікування та профілактики захворювань, сутність якого полягає в нанесенні тканинам організму дозованих механічних впливів руками масажистів та спеціальними апаратами. Як лікувальний засіб використовується класичний, точковий, баночний масаж та масаж з ароматичними маслами.
Кабінети відділення
Кабінет електросвітлолікування
Кабінет лазеротерапії
Кабінет озонотерапії
Масажний кабінет
Кабінет парафінолікування
Кабінет ЛФК та інгаляторій